Spomienky na projekty Zeekrewards a Banners Broker

V tomto článku som sa rozhodol opísať svoje skúsenosti s prvými dvoma projektmi, na ktoré som narazil na začiatku svojej ,,kariéry". Všetko sa to začalo v marci 2012, no pamätám sa na to, akoby to bolo len včera. Prišiel za mnou kamarát a povedal mi „počuj, narazil som na skvelý internetový biznis“. Dovtedy sme robili len klikačky a emailing. Viete, keď vám na email príde nejaká reklama a vy na ňu kliknete, dostanete pár centov. Mimochodom, aj o klikačkách si na tejto webovej stránke môžete prečítať môj názor, moje skúsenosti. Rozhodli sme sa posunúť o kúsok ďalej, pretože klikačky nám ponúkali len chabý zárobok.

 

Zeekrewards - môj prvý internetový biznis

Išlo o americkú aukčnú spoločnosť Rex Venture Group, ktorá v roku 2011 spustila revolučný projekt Zeekrewards. Bol to projekt, ktorý účastníkom sľuboval finančnú slobodu. Celý systém bol veľmi jednoduchý a to bol aj hlavný dôvod, prečo si ho obľúbili viac ako 2 milióny ľudí po celom svete. V ČR a SR bolo registrovaných možno až 20 000 ľudí. Vidina ľahko zarobených peňazí a hlavne zabezpečenia finančnej slobody zatemnila viacerým registrovaným mozog. Rovnako ako aj mne a kamarátovi, a preto sme nemali problém do tohto projektu investovať pár stoviek eur.

 

Ako fungovali Zeekler a Zeekrewards

Ako fungovali penny aukcie Zeekler. Po zaregistrovaní sa do spoločnosti bolo našou úlohou každý deň poslať aspoň jeden inzerát na nejaký inzertný portál a za to sme dostávali odmenu 1,5 až 2 % z denného zisku spoločnosti. Cieľom, samozrejme, nebolo len posielať inzeráty, ale získať cez ne nejakých skutočných zákazníkov, ktorí by hrali na penny aukciách. Predpokladám, že viete, čo sú aukcie, no mnoho z vás asi nebude vedieť, čo sú penny aukcie resp. čo znamená to slovíčko „penny“. Penny aukcie prebiehajú takto: Majiteľ obchodu vyhlási aukciu na akýkoľvek produkt - mobil, notebook, nejaké drahé hrnce, šperky, hodinky, z času na čas sa dražila aj dovolenka či drahé auto. Spoločnosť, na ktorej tieto penny aukcie prebiehali, sa nazývala Zeekler. Netreba si to mýliť so Zeekrewards. Zeekler bol len pre zákazníkov, ktorí dražili vyššie spomínané veci, kým Zeekrewards bol pre spolupracovníkov, ktorí si chceli zarobiť peniaze. Aukcií bežalo na Zeekleri súčasne niekoľko. Dražiť sa začínalo od nuly, čiže aj tá dovolenka, ktorá mala reálnu hodnotu 4 000 USD, stála na začiatku 0 USD. Postupne ako sa čas začal odpočítavať, zákazníci začali prihadzovať bidy. Ten, kto prihodil ako posledný, vyhral. Posledných 30 sekúnd bolo vždy zaujímavých. Ak niekto prihodil 5 sekúnd pred vypršaním limitu, stúpla hodnota draženého produktu o 0,01 USD a čas sa predĺžil opäť na 30 sekúnd. Takto sa tam hráči lomili aj 6 hodín, až nakoniec nemal kto prihodiť a čas sa dostal na 0 sekúnd. V tom prípade vyhralo posledné prihodenie, resp. ten, kto prihodil ako posledný. Takto sa často vydražil napríklad notebook v hodnote 500 USD za 20,32 USD... Teraz si hovoríte: čo? Notebook v hodnote 500 USD za 20 USD a 32 centov? Veď na tom nemohli byť nijako ziskoví. Majte ale na pamäti, že jedno prihodenie - jeden BID síce zvýšil hodnotu draženého produktu len o 0,01 USD, no mal hodnotu 1 USD. Takže ak sa notebook vydražil za 20,32 USD, zákazníci v podstate vyhádzali 2032 bidov, a teda za notebook zaplatili až 2 032 USD. 

 

Prihadzovanie bidov a draženie na Zeekleri.

 

Táto aukcia nefungovala ako klasické aukcie, keď za niečo dáte 100 USD, a niekto vás prebije a dá za vec 110 USD, tak sa vám vaše peniaze vrátia. Nie, penny aukcie fungujú tak, že keď prihodíte, a niekto vás prebije, tak sa vám nič nevráti a ak chcete vyhrať, musíte opäť prihodiť. Tak sa teda mohlo stať, že na vyhadzovaní zákazník prehral aj 2 000 USD, a nič nevyhral, pretože prišiel niekto, kto mal jeden jediný bid, a ak si jeho súper už všetky bidy vyhádzal, bol posledný, kto prihodil, a vyhral. 

osobná franšíza

Dosť nespravodlivé, však? Ale späť k podstate tohto článku. Problém bol v tom, že málokto zo zákazníkov si zakúpil bidy za vlastné peniaze. Pýtate sa, odkiaľ potom nabrali 2032 bidov, ktoré vyhádzali na ten notebook? A v tomto momente prichádza na rad úloha nás, teda tých, ktorí sa zaregistrovali do Zeekrewards ako spolupracovníci s cieľom zarábať peniaze. Na to, aby sme prilákali zákazníkov, ktorí by hrali a dražili na Zeekleri, museli sme im v spomínanom inzeráte ponúknuť bidy zadarmo. Za tie bidy sme zaplatili, samozrejme, my. 100 USD = 100 bidov.

 

Ukážka, ako vypadal inzerát v Zeekrewards.

„Zaregistrujte sa zadarmo, získajte 100 prihadzovaní (bidov) a vyhrajte nejakú zaujímavú cenu.“

Takto nejako vyzeral inzerát, samozrejme v anglickom jazyku. Nič ste nemuseli tvoriť, všetko bolo pripravené vo vašej internetovej kancelárii. Dúfal som, že sa niekto zaregistruje cez ten môj link, použije zadarmo tých 100 bidov, za ktoré som zaplatil 100 USD, zapáči sa mu to a ďalšie bidy na prihadzovania bude nakupovať už z vlastného vrecka - z čoho by som ja zarábal.

 

Ďalšou podstatnou vecou bolo, že keď ste za svoje peniaze nakúpili napríklad tých 100 bidov a niekto sa cez vami zadaný inzerát na Zeekleri zaregistroval, dostali ste na svoj účet 100 VIP bodov. Tieto body sa vám počas nasledujúcich 3 mesiacov zhodnocovali a na konci ste mali na účte trojnásobok. To znamená, že vašich investovaných 100 USD sa zhodnotilo na 300 USD. Avšak toto si až tak presne nepamätám, takže sa môžem mýliť.

 

Veľmi štedré boli aj provízie za nových spolupracovníkov, ktorých ste zaregistrovali do štruktúry pod seba, a v prípade, že aj oni nakúpili za vlastné peniaze bidy a v inzerátoch ich zadarmo ponúkali zákazníkom, dostali ste slušnú odmenu.

 

Všetko bolo tak krásne do detailov premyslené, že málokto zistil, že v skutočnosti ide o sofistikovanú Ponziho nelegálnu hru, kde tie penny aukcie a nakupovanie bidov boli v skutočnosti možno len kamuflážou na oklamanie.

 

Trpké prebudenie do reality

S kamarátom sme boli tak obalamutení, že sme si začali plánovať dovolenku na Bora Bora. Výraznou mierou k tomu dopomohla aj facebooková skupina, kde všetci skákali od radosti a vychvaľovali sa, že čoskoro budú ležať na pláži a podobne. No a potom sa to stalo. Z ničoho nič, zo dňa na deň sa všetky sny o „finančnej slobode“ rozplynuli. Viacerí, ktorí mali v minulosti s podobnými projektmi skúsenosti, pravdepodobne tušili, čo sa stane, no nepočítali s tým, že to bude tak skoro. Pre ostatných, pre ktorých to bola prvá a zároveň aj posledná skúsenosť s internetovým ,,podnikaním", to bol úplný šok. Zhruba v polovičke augusta 2012 (po cca 5 mesiacoch od mojej registrácie) vtrhla organizácia SEC do kancelárie Zeekrewards a zmrazila všetky peniaze spoločnosti. Po čase sme všetci zistili, že spoločnosť zhrabla cca 600 miliónov USD, z toho 350 miliónov rozdali členom, ktorí boli v pyramídovej štruktúre na vrchole. 

 

Len 2 % zo 600 miliónov USD bolo získaných z penny aukcií, a teda od reálnych zákazníkov, ktorí nakúpili bidy za svoje vlastné peniaze. Zvyšok odmien sa vyplácal z nákupu bidov nových spolupracovníkov, ktorí si chceli zabezpečiť finančnú nezávislosť.

 

Bol to plánovaný podvod, alebo sa to len nešťastne zvrtlo? Tak na túto otázku by vedel odpovedať najlepšie asi samotný majiteľ - pán Paul Burks. Možno keď vytváral Zeekler a Zeekrewards, mal tie najlepšie úmysly, no po čase mu muselo dôjsť, že tých pár stoviek hrajúcich zákazníkov, ktorí si zakúpili bidy za vlastné peniaze, nedokáže uživiť 2 milióny registrovaných spolupracovníkov v Zeekrewards. Nech je to tak či onak, Zeekrewards sa nezmazateľne zapísal do histórie ako jeden z najväčších (ak nie najväčší) podvodov. Pýtate sa, ako dopadol majiteľ? Po internete koluje veľa teórií - údajne dostal domáce väzenie a popritom musel zaplatiť pokutu 4 milióny USD. Ak si ale ulial nejaké milióniky (o čom nepochybujem) pred uzavretím spoločnosti, nemusel to byť pre neho veľký problém.

 

Nasledoval ďalší podvod - Banners Broker

Mnohí (ja som nebol výnimkou) - ešte v ten istý mesiac, ako skončil Zeekrewards - z frustrácie a v dôvere, že získajú späť stratené peniaze, skočili hneď do ďalšieho internetového biznisu. Tento projekt stále funguje, no už asi rok nevypláca, resp. vypláca len tých, ktorí lákajú ďalších ľudí. Ide o projekt Banners Broker, o ktorom som napísal samostatný článok Banners Broker, podvodný projekt desaťročia.

 

Investuj svoje peniaze do virtuálnej veci, ktorá nemá žiadny zmysel (ani hodnotu), nedáva nikomu žiadny úžitok, a potom čakaj, že sa nájde rovnaký hlupák ako ty, vďaka ktorému zarobíš.

 

Pár slov na záver

Keď sa pozerám na oba tieto projekty teraz, s odstupom času, krútim hlavou, ako som do niečoho takého mohol dať vlastné peniaze. Veď len keď sa nad tým zamyslím - akú reálnu protihodnotu som za tie investované peniaze dostal? Žiadnu, len akési virtuálne bidy. V prípade Banners Broker zasa virtuálne panely. A stovky eur fuč :-). Za tými peniazmi mi až tak ľúto nie je, aspoň mám skúsenosti, aj keď pre niekoho možno pridrahé, no vedzte, že aj na Slovensku či v Česku sa nájde dosť ľudí, ktorí do toho dali niekoľkonásobne viac ako ja. Niektorí sa z toho poučili a robia už len MLM, no niektorí si, žiaľ, na podobných projektoch založili biznis a uvedomujúc si, že je to finančný podvod, vedome doň lákajú ďalších ľudí.

 

Že ste nenašli informácie, ktoré ste hľadali? V tom prípade si prečítajte diskusné fórum, možno ich nájdete práve tam. Ak máte nejaké otázky, postrehy či pripomienky, neváhajte napísať do diskusie. Taktiež sa nebojte podeliť o svoje skúsenosti.

 

Páči sa vám môj web? Ak áno, odporučte ho svojim priateľom, určite vám budú vďační. Taktiež sa môžete pridať do dvoch facebookových skupín, v ktorých vás budem neustále informovať o nových príležitostiach. Jedna je zameraná všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), v tej druhej zverejňujem ponuky práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Moje prvé skúsenosti

Dátum: 10.06.2018

Vložil: Matej

Titulok: zarobok

mohli by ste urobiť nejaký rebríček top 10

Dátum: 12.07.2018

Vložil: Admin

Titulok: Re:zarobok

Popremýšľam nad tým.

Dátum: 10.06.2018

Vložil: Matej

Titulok: zarobok

Môžem sa opýtať na ktorom projekte ste získali najviac peňazi?

Dátum: 20.02.2015

Vložil: jukes

Titulok: zarobok

ahoj chcel by som sa spýtať akým sposobom sada zarobit na internete ... samozrejme nie aby to bol neaky podvod viem ze sa da blogovanim zarobit pocul som o neakych klikackach a dotaznikoch ale neviem ako nato ci to je vlastne pravda .... a este ak sa da blogovanim zarobit tak ako mam zacat by som prosil o radu dakujem

Dátum: 24.02.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:zarobok

Skúste si prečítať všetky články na stránke, pretože vypisovať čo funguje a čo je podvod by bolo snáď na samostatný článok.

Dátum: 24.01.2015

Vložil: ingrid m.

Titulok: pani

nevie presne co take by som mohla....no momentalne ma napa len par viet.sedim pri pocitaci a vsade na kazdej stranke s nazvom ...praca na doma..atd....klikacky....socialne siete.....tipivanie....atd...nenasla som nic take comu by som naozaj rozumela ako obycajna zena,matka...4 deti,ktora si chce zarobit kazdy den malo,..par eur,aby mohla skromne prezit.bud treba vlozit peniaze...ale keby som ich mala...tak ich nechcem zarobit na internete....

Dátum: 26.01.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:pani

Dobrý deň Ingrid

Skúste vypĺňať dotazníky a ankety. Pri troške šťastia sa tam dá zarobiť pár eur až desiatok eur mesačne.

https://pracanadoma-skusenosti.eu/dotazniky-a-ankety/

Dátum: 11.12.2021

Vložil: Stanislava

Titulok: admin

aj mna by to zaujimalo samozrejme na dotaznikoch som registrovana ale vela krat piše že nesplnam kriteria pre prieskum ale nechce sa mi uplne verit že niečo ako na zakaznickej linke by sa nedalo zvladnut samozrejme ak niekde vedia zaškolit ved každy sa to musi niekde naučit len zial vačšinou skusenych hladaju

Pridať nový príspevok