Surfbary - ako fungujú?

Počuli ste už o surfbaroch (surfovanie za peniaze)Mám na mysli rôzne surf systémy, ktoré ponúkajú ľahko zarobené peniaze sledovaním reklám a prezeraním webových stránok. Podľa osoby, ktorá to vymyslela ide o skvelú príležitosť, ako si môžete privyrobiť jednoduchým spôsobom. Aká je však pravda o tejto „jedinečnej“ možnosti? Pokiaľ patríte medzi začiatočníkov, a teda ľudí, ktorí hľadajú nejaký zárobok na internete, no zatiaľ nemajú prehľad čo funguje a naopak čo je strata času, zbystrite pozornosť.

 

Čo je to surfbar

Reklamy zobrazujúce sa na lište neznámeho softwaru, ktorý si nainštalujete na počítač.

Poznáte obľúbené klikačky? Ak áno, tak potom sa vám už možno vybavilo o čo by mohlo ísť, pretože princíp fungovania surfbarov je veľmi podobný. Surfbar, často sa stretnete aj s názvom paid to surf (platený za surfovanie), je pomerne jednoduchý systém. Podstata tejto „práce“ spočíva v tom, že sa najprv zaregistrujete na danej stránke a potom si do svojho počítača nainštalujete nejaký neznámy software. Po inštalácii vám na pracovnej ploche počítača naskočí lišta, na ktorej sa vám budú zobrazovať reklamy a vy si ich budete prezerať. Jednoduché však? Poniektoré takéto surfbary, resp. surfovacie systémy uvádzajú, že každú minútu vám naskočí nová reklama, za ktorú budete mať zaplatené.

 

Zdá sa vám to málo? Potom máte ešte ďalšiu možnosť ako si „zarobiť“ niečo navyše. Pýtate sa ako? Jednoducho! Stačí ak oslovíte svojich známych, rodinu a priateľov a privediete ich do tohto systému. Z každého človeka, ktorého privediete do „biznisu“, resp. z každého jeho zárobku, máte určitý podiel.

 

Zaujímavé bonusy za registráciu

Pri prehľadávaní internetu som narazil na nedávno vytvorený surfbar. Prevádzkovateľ vám ponúka peniaze už len za to, že si program stiahnete a nainštalujete. Okrem toho vám budú peniaze pripisované aj za hranie hier, za súťaže, za účasť v klane, za surfbarové bonusy, vernostné bonusy a samozrejme budete mať podiel aj z práce druhých – tých, ktorých ste do surfbaru priviedli. Nezdá sa vám to trošku podozrivé? Toľko možností na navýšenie svojho konta. V tomto prípade je určený horný strop, čiže maximum koľko môžete za mesiac zarobiť. Stále sa vám to zdá málo? Potom zbystrite pozornosť, je tu super ponuka, ktorá sa neodmieta a je určená iba pre vás! Stačí ak si kúpite jeden kód a tento strop je zmazaný. Zvláštne, nemali by oni platiť vám?

osobná franšíza

Vyplatenie zárobku

Aby ste komplexne mohli pochopiť princíp platených surfovacích systémov, potrebujem ešte ozrejmiť ako funguje vyplácanie a provízny systém. Za každé zobrazenie reklamy získate určitý počet bodov. Ak privediete ďalších ľudí, aj za nich získate určitý počet bodov. Na konci mesiaca sa tieto body prerátajú na peniaze. Zatiaľ to vyzerá fajn. Ale, aby ste mohli požiadať majiteľa surfbaru o vyplatenie svojich zarobených peňazí, musíte dosiahnuť určitú hranicu. Nepripomína vám to niečo? Žeby tak známe podvodné klikačky ako napr. eRmail? Na rôznych diskusiách nájdete množstvo nahnevaných ľudí, ktorí pridali k týmto „100% zárobkom“ nelichotivé komentáre z vlastných skúseností.

 

Ďalší príklad surfbarov, ktoré sa zobrazujú na pracovnej ploche vášho počítača.

 

Software, ktorý nikto nepozná

Ako som už spomínal na začiatku tohto článku, jedným zo základných a prvých krokov, ktoré musíte spraviť je to, že do vášho osobného počítača si nainštalujete neznámy software. Nepripadá vám to prinajmenšom divné? Každý inteligentný človek, ktorý má aspoň základný prehľad o dianí vo svete i doma, veľmi dobre vie, koľko vírusov a hrozieb na nás číha skrytých práve v takýchto softvéroch. 

 

Skúste sa zamyslieť nad tým, čo by nasledovalo, keby sa do vášho počítača dostal vírus. Unikli by vaše citlivé údaje ako napríklad prihlasovacie údaje a heslá k e-mailom, k vášmu účtu v banke a množstvo osobných údajov, ktoré by nemal poznať nikto okrem vás... Nehovoriac o tom, že vírus vám môže začať požierať dôležité dokumenty, ktoré máte uložené vo svojom počítači a môže spôsobiť ešte mnoho ďalších nepríjemností.

 

Pár dôvodov, prečo sú tieto PTS stránky (Paid to surf - platený za surfovanie) nezmysel

  • Aplikácie, ktoré ponúkajú tieto PTS systémy, vyžadujú inštaláciu do vášho počítača. Ako som spomínal vyššie, môže to byť problém, pretože si do PC sťahujete neznámy software.

  • Ten zárobok, ktorý tieto paid to surf systémy ponúkajú, je tak nízky, že vám to nepokryje možno ani náklady na elektrinu. Peniaze vám nakoniec aj tak nevyplatia. No, možno jedna z dvadsiatich PTS stránok vás skutočne vyplatí. Budú to však drobné.

  • V snahe zarobiť viac presedíte pri PC veľa času, ktorý by ste mohli využiť zaujímavejšie a hlavne efektívnejšie. Nehovoriac o tom, že tým namáhate vlastný počítač, životnosť batérie notebooku a podobne. Ak budete mať počítač pustený príliš často a dlho, môže sa pokaziť. Skúste zvážiť, či vám tých pár centov za to stojí.

  • Vo väčšine surfbarov sa reklamy nezobrazujú automaticky. V aplikácii pod reklamnými bannermi je často tlačidlo, ktoré musíte stlačiť, aby sa zobrazila ďalšia reklama. To znamená, že musíte byť aktívny a reklamy sledovať. Nie je možné, že si aplikáciu pustíte na pozadí a vy budete robiť niečo iné.

  • Budete do toho musieť ťahať ďalších ľudí, inak sa váš zárobok bude pohybovať v centoch. To znamená spamovanie na sociálnych sieťach, diskusných fórach a podobne. To vám zaberie ďalšie hodiny vášho času.

  • Keď dosiahnete výplatné minimum a zarobené peniaze si pošlete na svoj účet, platba nikdy neprebehne. Tieto PTS stránky, ktoré platia za surfovanie a zobrazovanie reklám, často vyžadujú splnenie ďalších úloh. Napríklad registráciu na ďalších pochybných stránkach, aktivovanie účtov v online kasínach alebo nutnosť priviesť do systému aspoň 50 ľudí. 

  • Špeciálny pozor si dajte na paid to surf stránky, ktoré vyžadujú vstupné alebo mesačné poplatky alebo ponúkajú rôzne balíčky, resp. vyššie členstvá. Napríklad štartovací balíček, ktorý je zadarmo, Silver balíček za 20 USD, Gold balíček za 50 USD a podobne. Samozrejme, majiteľ PTS portálu sľubuje užívateľom, ktorí si zakúpia vyšší balíček, aj vyššie odmeny. 

  • V tomto prípade ide vždy na 100 % o pyramídovú hru/Ponziho schému. Pýtate sa, prečo? Záujem o takúto formu reklamy zo strany inzerentov je minimálny. To znamená, že ak vás nejaký surfbar vyplatí, buďte si istí, že tieto peniaze nie sú z inzercie, ale z investícií členov, ktorí si kúpili vyšší balíček.

 

Suma sumárum, dostať zaplatené za surfovanie a zobrazovanie reklám je krásna vec, avšak nereálna. Ak tieto surfbary niekoho skutočne vyplatia, tak jedine tých, ktorí privedú do systému stovky či tisíce ľudí. Obyčajní ľudia na tom nič nezarobia, akurát riskujú problémy s počítačom.

 

Ja som sa v minulosti zaregistroval do cca 10 surfbarov, ktoré mi sľubovali, že budem platený za surfovanie, a výsledok bol nulový. Nič som nezarobil (neťahal som do toho ďalších ľudí) a neskôr som mal dosť veľké problémy s počítačom - bol zavírovaný. V roku 2013 som natrafil na surfbar, ktorý v počítači naozaj otváral bránu ďalším procesom a aplikáciám. Musel som svoj počítač kompletne preinštalovať. Zvážte teda, či vám stojí za to takto riskovať.

 

Pár slov na záver

Ako máte možnosť sami vidieť, dnešné technológie ponúkajú stále väčšie možnosti, ako zavádzať a klamať poctivých ľudí. Vždy príde niekto s niečím novým, s novým výmyslom, ktorý ešte nie je známy a snaží sa zarobiť na druhých. Pri týchto surfbaroch je možnosť že si skutočne zarobíte naozaj mizivá až žiadna. Jedinou osobou, ktorá na tom všetkom zarobí je jedine prevádzkovateľ surfbaru, ktorému platia firmy za reklamu. Takže ak uvažujete, alebo ste aspoň na chvíľku uvažovali o tomto druhu „zárobku“ alebo o niečom podobnom, vo vlastnom záujme na to rýchlo zabudnite a radšej sa poobzerajte po niečom inom.

 

Platené surfovanie je nezmysel, môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Tieto systémy nefungujú, nezarobíte na nich žiadne peniaze a už vôbec nie za surfovanie po Internete. Akurát riskujete, že sa vám do počítača dostane škodlivý softvér, ktorý v budúcnosti len ťažko odstránite.

 

Ak hľadáte nejaký seriózny zárobok na internete bez poplatkov, skúste to najskôr so spoločnosťami, ktoré sa venujú internetovému prieskumu trhu. Viac informácii nájdete v článku platené online ankety a dotazníkyAj keď ten zárobok nie je horibilný, nesťažujem si. S touto témou mám len pozitívne skúsenosti. 

 

Pozrite si aj ďalšie články o Hyipoch, klikačkách, prelaunchoch, pyramídových hrách, ktoré nájdete v kategórií - podvodné internetové systémy.

 

Nenašli ste v článku to, čo ste hľadali? Potom si skúste pozrieť aj diskusné fórum. Možno tam nájdete pár zaujímavých informácií k tejto téme. 

Aký je váš názor na surfovanie za peniaze? Čo si o tom myslíte? Podeľte sa s čitateľmi o svoje skúsenosti so surfbarmi a napíšte do diskusie. 

 

Našli ste v tomto článku zaujímavé informácie, ktoré považujete za prospešné? Potom sa o ne podeľte so svojimi známymi a možno tak niekomu pomôžete. Stačí, ak článok budete zdieľať alebo mu dáte like. Určite odporúčam lajknúť moje facebookové skupiny, v ktorých neustále zverejňujem novinky týkajúce sa práce z domu a podnikania na internete. V prvej skupine sa zameriavam všeobecne na zárobok na internete (toto je odkaz), druhá facebooková skupina patrí ponukám práce z domu (odkaz nájdete tu). Kliknite na ,,páči sa mi to" a v upozorneniach nastavte ,,dostávať všetky príspevky". 

 

Author Juraj.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mohlo by vás zaujímať:

Diskusná téma: Surfbary - ako fungujú?

Dátum: 26.11.2015

Vložil: Ajky111

Titulok: Blbost

O niecom takomto pocujem prvy jkrat ale znie to ako poraidna sprostost. Ale to je len dokaz ze su ludia poriadne vychytrali. U mna nehrozi. Mne stacilo ze som si raz do pocitaca instaloval neznami software od este neznamejsieho vyrobcu a mal som potom, tyzdne problemy zbavit sa toho.
Zarobil inac niekto na tom?Poslu vobec nejake peniaze? pochybujem

Dátum: 15.09.2015

Vložil: Kuric J.

Titulok: Ďalši nezmysel

Len blázon by si nainštaloval do svojho počítača podobné sr**ky s prepáčením. Nikdy neviete od koho to je a čo to môže urobiť s vašim PC. Niektorých ľudí nepochopím. Kvôli pár centíkom, ktoré boh vie či vôbec dostanú, sú ochotní takto hlúpo riskovať. Surfbary... Niekedy sa fakt čudujem, čo dokáže človek vymyslieť.

Dátum: 24.02.2015

Vložil: Samuel

Titulok: Pozitivny vplyv surfbarov

Za starych dobrych casov som si nainstaloval ... a aby som zvysil sancu svojho zarobku, nainstaloval som si 3 rozne ....

... - a aby som este zvysil svoje sance na peniaze digitalneho povodu, nainstalovalsom si virtual machine - konkretne urobil som si 4 virtualne pocitace v jednom ... a na kazdy som nainstaloval tieto 3 surfbary ,,,

A co bolo dalej ? Virus takeho rozsahu, ze som musel vymenit HDD, lebo ani po formatovani a preinstalovani Win XP som sa tohoto virusu nezbavil...

Tato prihoda bola vsak zakladnym impulzom k tomu, aby som sa zbavil aj Windowsu .... Odvtedy preslo uz asi aj 10 rokov a som spokojnym pouzivatelom jednej z najrozsirenejsich LINUX-ovych distribucii ... A MAM SVATY POKOJ ...

takyto pozitivny vpplyv stoji za to , nie ? :)

s pozdravom sam

Dátum: 24.02.2015

Vložil: Admin

Titulok: Re:Pozitivny vplyv surfbarov

Nie nadarmo sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré :-).

Pridať nový príspevok